SPOTKANIA Z EKSPERTAMI Z ŚWIATA NAUKI

thumb-img

mNauka.pl, z którą współpracujemy istnieje na rynku od 2010 roku. Wcześniej przez ponad dziesięć lat, jeszcze, jako studenci, członkowie kół naukowych, stażyści i wykładowcy uniwersyteccy, prowadzili warsztaty i zajęcia edukacyjne dla najmłodszych w ramach lekcji w szkołach i przedszkolach, na Uniwersytecie Dzieci, wystawach i piknikach naukowych. Współpracowali również z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Od 2018 roku mNauka współpracuje z Wydawnictwem Nowa Era między innymi przy tworzeniu  programów z cyklu „Przedszkolne Laboratorium”.

Eksperci mNauki mają bardzo  duże doświadczenie  w pracy z dziećmi i  młodzieżą. Prezentują w prosty i zabawny sposób różne zagadnienia naukowe. W połączeniu z naturalną, dziecięcą ciekawością świata, poprzez konwersację, samodzielne eksperymentowanie i zabaw wprowadzają nawet najmłodsze dzieci w fascynujący Świat nauki.

Zajęć mNauki nie prowadzą animatorzy tylko podróżnicy, artyści, specjaliści, a przede wszystkim prawdziwi naukowcy: archeolodzy, antropolodzy, jedyna polska badaczka mumii – koordynatorka największego projektu badań mumii na świcie, „Warsaw Mummy Project”, chemicy, fizycy, biolodzy, geografowie, medycy i weterynarze, dla których nauka jest sposobem na życie, a jej uprawianie poprzez studia i prowadzanie badań naukowych jest znakomitą i fascynującą zabawą.

Podczas zajęć specjalista z danej dziedziny opowiada i pokazuje dzieciom wiele ciekawych przedmiotów, zdjęć i rysunków. Poprowadzi również z nimi dyskusję, odpowiada na trudne pytania i poprosi o wykonanie prostych zadań i eksperymentów. W trakcie warsztatów mali odkrywcy wykonają między innymi pradziejowe garnki, figurki, ulepią paciorki, zrobią model mumii egipskiej lub przeprowadzą doświadczenia chemiczne i przyrodnicze.

Z firmą mNauka współpracujemy od 2015 roku i wspólnie tworzymy nowy wymiar nauki.